Szczoteczki jednorazowe do fluoryzacji dla dzieci

Szczoteczki jednorazowe do fluoryzacji dla dzieci

Fluoryzacja to niezwykle przydatny zabieg, który pozwala na wzmocnienie szkliwa zębów dzieci. Jest to bardzo prosty proces, polegający na nałożeniu na szczoteczkę odpowiedniego preparatu, w którym zawarte są solidne ilości związków fluoru. Fluoryzacja wymaga zastosowania dobrej jakości . To rozwiązanie nie tylko wygodne i funkcjonalne, ale przede wszystkim higieniczne, co ma bardzo duży wpływ na skuteczność zabiegu.

Dlaczego fluoryzacja zębów jest tak ważna?

Fluoryzacja jest zabiegiem stomatologicznym, polegającym na naniesieniu na zęby przy pomocy szczoteczki specjalnych preparatów bogatych we fluor. Mogą mieć postać lakieru, żelu, pasty bądź pianki.

Fluor jest ważnym dla zębów pierwiastkiem, jednak organizm nie wytwarza go w wystarczającej ilości, dlatego też musi otrzymywać jego odpowiednie dawki z zewnątrz. Zabezpieczone fluorem zęby zyskają większą ochronę przed próchnicą.

Zabieg fluoryzacji stosowany jest przede wszystkim u dzieci, które z wielu względów znacznie bardziej niż dorośli narażeni są na rozwój próchnicy. Dzięki temu, że jest to bezbolesna i dość ciekawa procedura, wiele dzieci nawet pomimo niechęci do dentystów bez większych trudności poddaje się fluoryzacji.

Dobrze przeprowadzona fluoryzacja nie tylko hamuje demineralizację szkliwa, ale również zwiększa tempo remineralizacji czy ogranicza destrukcyjny wpływ bakterii na szkliwo zębowe.

Dlaczego szczoteczki jednorazowe dla dzieci do fluoryzacji to najlepsze rozwiązanie?

Profilaktyka fluorkowa zalecana jest przez Ministerstwo Zdrowia. Uznawana jest za uzasadnioną i pomocną metodę w zwalczaniu próchnicy zębów u dzieci. Ze względu na komfort i higienę najmłodszych, przy zabezpieczaniu zębów niezawodne będą jednorazowe szczoteczki do fluoryzacji.

Godnym polecenia produktem są szczoteczki do fluoryzacji dla dzieci CMS Polska, które nie tylko są bezpieczne i wygodne dla najmłodszych, ale również mogą się poszczycić licznymi certyfikatami i atestami (głównie Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, Państwowego Zakładu Higieny oraz Zakładu Bezpieczeństwa Żywności). W szczoteczkach nie znajdują się żadne szkodliwe dla zdrowia substancji.

Szczoteczki jednorazowe do fluoryzacji spełniają wszystkie rygorystyczne normy bezpieczeństwa, dzięki czemu są najlepszym produktem, jaki można zaoferować dzieciom. To idealne rozwiązanie do zastosowania przy działaniach związanych z profilaktyką próchnicy u dzieci. Szczoteczka w czasie fluoryzacji jest niezbędna, dlatego warto wybrać tę najlepszą, by zwiększyć efektywność i skuteczność przeprowadzanego zabiegu.