Soczewki kontaktowe miesięczne – najlepszy i najbardziej ekonomiczny wybór? 

Soczewki kontaktowe miesięczne – najlepszy i najbardziej ekonomiczny wybór? 

Soczewki kontaktowe to rozwiązanie, z którego na co dzień korzysta wiele osób. Ich pojawienie się w sprzedaży całkowicie odmieniło życie ludzi z wadą wzroku, pozwalając im na nowo odkryć radość życia, uprawiać sport, wygodnie podróżować, a także nie martwić się takimi prozaicznymi zjawiskami, jak chociażby opady deszczu. Użytkownicy soczewek kontaktowych mają do wyboru różne produkty, które mogą dopasować do swoich osobistych potrzeb i budżetu. Tym, po który sięga zdecydowanie najwięcej osób, są soczewki miesięczne.

Czym charakteryzują się soczewki miesięczne? W czym tkwi ich fenomen?

Soczewki kontaktowe miesięczne to produkt dobrze znany i lubiany przez większość użytkowników szkieł kontaktowych. Jak sama ich nazwa wskazuje, są przystosowane do noszenia przez okres 30 dni. Jedna para, o ile prawidłowo z niej korzystamy i regularnie czyścimy, jest więc w stanie posłużyć nam przez miesiąc. W efekcie, soczewki miesięczne są uznawane za najbardziej praktyczne i ekonomiczne rozwiązanie na rynku, dostępne w kategorii szkieł kontaktowych. Wystarczy założyć je rano, nosić przez cały dzień, a wieczorem zdjąć, oczyścić przy użyciu dedykowanego preparatu i odłożyć do pudełeczka. Następnego dnia rano wyjąć tę samą parę i nosić ją przez kolejny dzień – i tak przez miesiąc.

Kobieta zakłada na oczy soczewki kontaktowe

Soczewki miesięczne są wygodne i ekonomiczne. Koszt korzystania z nich jest niższy w porównaniu do szkieł jednorazowych, które wymieniamy na nowe codziennie. Nie musimy także pamiętać o posiadaniu w szafce zapasu szkieł, gdyż jedną i tę samą parę będziemy nosili przez miesiąc. Nie są to jednak rozwiązania w 100% idealne, gdyż takich zwyczajnie nie ma. Podstawowym problemem jest fakt, że musimy dbać o soczewki długoterminowe w odpowiedni sposób – tylko właściwe i systematyczne ich oczyszczanie zagwarantuje komfortowe noszenie przez całe 30 dni. Ponadto, musimy także pamiętać datę, kiedy po raz pierwszy ich użyliśmy, aby wymienić stare, zużyte już soczewki na nową parę. Nie wszystkie soczewki miesięczne dobrze sprawdzą się także u posiadaczy wrażliwych oczu.

Soczewki miesięczne idealne do codziennego użytkowania

Poszukując idealnych soczewek miesięcznych, które idealnie sprawdzą się w długoterminowym noszeniu, warto skoncentrować się przede wszystkim na nowoczesnych produktach – tzw. soczewkach kontaktowych III generacji. Są to rozwiązania, które idealnie nadają się do długiego noszenia, gdyż przez cały okres użytkowania zachowują dokładnie takie same właściwości, co na początku. Przykładem takiego produktu są soczewki Biofinity marki Cooper Vision. Są to silikonowo-hydrożelowe szkła kontaktowe III generacji, w których zastosowana została technologia Aquaform.

Technologia Aquaform łączy w sobie wysoki poziom transmisji tlenu i naturalnego, trwałego nawilżenia. Soczewki Biofinity zapewniają oczom ostre i komfortowe widzenie zarówno w ciągu dnia, jak i przez cały okres ich użytkowania, który w przypadku soczewek miesięcznych wynosi 30 pełnych dni. Oprócz tego, soczewki posiadają asferyczną konstrukcję, która idealnie dopasowuje się do indywidualnego kształtu oka każdego użytkownika oraz są miękkie i elastyczne, co sprawia, że ich noszenie jest bardzo komfortowe.