Co warto wiedzieć o ADHD?

Co warto wiedzieć o ADHD?

Artykuł sponsorowany.

Z zespołem zaburzeń psychoruchowych mają do czynienia zarówno dzieci, jak i dorośli. Podpowiadamy, czym charakteryzuje się ADHD i gdzie warto szukać wsparcia. W tym poradniku znajdziesz najważniejsze informacje.

Zespół zaburzeń psychoruchowych – charakterystyka

To zaburzenia, które powodują impulsywność, hiperaktywność, a także deficyt uwagi. Objawy zwykle diagnozuje się już przed upływem piątego roku życia, chociaż ADHD częściej obserwuje się u chłopców. Wówczas bardzo często występuje nadpobudliwość. Natomiast w przypadku dziewcząt charakterystycznym symptomem jest problem z zachowaniem koncentracji. 

Zespół zaburzeń psychoruchowych zawsze wymaga wsparcia specjalisty. Dzięki temu pacjent będzie mógł cieszyć się komfortem życia. Gdzie warto szukać pomocy? Doskonałą ofertę dla osób z ADHD przygotowała Sieć Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych PsychoMedic. Wystarczy zajrzeć na stronę internetową, zapoznać się z listą lekarzy i umówić wizytę. Ponadto możliwe są konsultacje online. To bardzo wygodne rozwiązanie i zdecydowanie warto z niego skorzystać.

Objawy ADHD?

Osobom z zaburzeniami psychoruchowymi dosyć trudno skupić się na szczegółach. Pacjenci często są rozkojarzeni i szybko tracą uwagę. Dzieci z ADHD mogą gubić przedmioty, nie pamiętając o miejscu ich pozostawienia. Bywają również bardzo niecierpliwe. Kolejny symptom, na który należy zwrócić uwagę to podejmowanie dużego ryzyka bez obaw o konsekwencje.

U osób z ADHD bardzo często występują bezcelowe ruchy oraz problemy z przebywaniem w jednym miejscu. W dodatku pacjenci odczuwają potrzebę ciągłego mówienia. Natomiast dzieci z zaburzeniami zazwyczaj bawią się bardzo głośno. Ponadto trudno im dokończyć niektóre rozpoczęte czynności.

Warto podkreślić, że dzisiejsze metody terapii wyróżniają się bardzo wysoką skutecznością. Mówią o tym wyniki pracy ekspertów z Sieci Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych PsychoMedic. Wielu pacjentów podkreśla, że wsparcie tutejszych specjalistów pomogło im zachować koncentrację i zadbać o komfort pracy czy nauki. Jeżeli więc podejrzewasz u siebie lub bliskich symptomy ADHD, nie czekaj i skontaktuj się z doświadczonym terapeutą.

Przyczyny zaburzeń psychoruchowych

Przyczyny zespołu zaburzeń psychoruchowych mogą być różne. Należą do nich np. czynniki genetyczne czy urazy w czasie ciąży. Na występowanie ADHD niekiedy wpływa niedotlenienie przy porodzie czy zbyt mała waga urodzeniowa. Kolejna kwestia to stosowanie używek przez ciężarne matki, a także wrodzone choroby układu nerwowego.

Niektóre opinie mówią, że zaburzenia psychoruchowe występują z powodu błędów wychowawczych, tymczasem tak się nie dzieje. Niezależnie od przyczyn najlepiej podjąć terapię jak najwcześniej. To znacznie ułatwi rozwój psychiczny i zaprocentuje na późniejszych etapach życia.