Co jaki czas czyścić maskę antysmogową Respro?

Co jaki czas czyścić maskę antysmogową Respro?

Artykuł partnera.

Jesteś szczęśliwym posiadaczem maski antysmogowej Respro? Możesz więc cieszyć się skuteczną ochroną przed smogiem, cząstkami stałymi, alergenami, pyłami i innymi szkodliwymi związkami. Musisz jednak pamiętać, że każda maska antysmogowa wymaga odpowiedniej pielęgnacji, począwszy od jej czaszy, a skończywszy na filtrze. Jak często należy czyścić lub wymieniać niektóre elementy? Dowiedz się więcej.

Dlaczego ludzie decydują się na maseczki przeciwsmogowe?

Decyzja o zakupie maski antysmogowej związana jest przede wszystkim z ochroną przed zanieczyszczeniami powietrza, których w otoczeniu nie brakuje. Przemysł, spalanie węgla w domach oraz spaliny samochodowe są głównymi przyczynami złego stanu atmosfery, zwłaszcza w zatłoczonych miastach. W zawieszonej mieszaninie pyłów i gazów kryją się m.in. szkodliwe związki nadmiaru dwutlenku azotu, dwutlenku siarki, dwutlenku węgla oraz ozonu.

Dobre maski antysmogowe Respro posiadają w swoich oryginalnych filtrach zaawansowane technologie, które umożliwiają zatrzymywanie tych zanieczyszczeń, zanim zostaną wchłonięte do płuc podczas oddechu. Podwójne działanie kombinacyjnej warstwy Hepa-Type oraz włókien węglowych skutecznie chroni przed wdychaniem szkodliwych dla zdrowia substancji, takich jak cząsteczki o średnicy nawet do 0,02 mikrometra, PM2,5 i PM10, kwaśne gazy, tlenki, aerozole oraz spaliny.

Co jaki czas czyścić maskę antysmogową Respro?

Sam shell maski Respro (bez filtra) nadaje się do prania. Można to robić za każdym razem, gdy zabrudzi się od makijażu, kataru lub zostanie przepocony. Ważną częścią czyszczenia tego akcesorium jest regularna dezynfekcja powierzchni filtra. Ponieważ maska przeciwsmogowa nie jest produktem jednorazowym, po każdym użytkowaniu, zanim trafi do szuflady, torebki lub plecaka, należy sięgnąć po bakteriobójczy i hipoalergiczny środek Respro® Sanitiser. Preparat nakłada się na wewnętrzną stronę filtra trzema naciśnięciami atomizera i odczekuje do jego wyparowania. Takie działanie zabije wszelkie drobnoustroje oraz przedłuży żywotność części filtrującej.

Czyszczenie maski antysmogowej wymaga również regularnej wymiany filtrów. Średni czas użytkowania jednego egzemplarza wynosi około 70 godzin. Okres ten może ulec skróceniu, jeśli poziom zanieczyszczenia, z którym trzeba się zmierzyć, znacząco przekracza normy. Również wtedy, gdy w grę wchodzi uprawianie sportu lub wykonywanie ciężkiej pracy fizycznej w maseczce, filtr należy wymieniać częściej.

Jak dobrać maseczkę przeciwsmogową, by dłużej służyła?

Jeśli chcesz dłużej cieszyć się funkcjonalnością maski antysmogowej, już podczas jej zakupu musisz pamiętać o kilku podstawowych kwestiach. Przede wszystkim zwróć uwagę na dobre dopasowanie tego przedmiotu do kształtu twojej twarzy i wymiarów głowy. Źle dobrana maska szybciej się zużyje, a ciągłe poprawianie mocowania i rzepów osłabi ich wytrzymałość. Maski Respro występują w czterech rozmiarach (S, M, L, XL), których doboru należy dokonać przy uwzględnieniu obwodu głowy i szyi oraz długości od oka do podbródka. W miarę możliwości warto udać się do salonu stacjonarnego producenta, aby przymierzyć maseczkę i sprawdzić, czy jej noszenie nie powoduje dyskomfortu.

Równie ważne jest dobre dopasowanie filtra do standardów używania maseczki antysmogowej. Inny będzie potrzebny osobom, które używają tego akcesorium sporadycznie, a inny tym, które korzystają z niego intensywnie. Do codziennego używania np. w czasie dotarcia do pracy, na zakupy lub zwykły spacer wystarczy filtr Hepa-Type. Natomiast do uprawiania biegów lub wyczynowej jazdy na rowerze, zdecydowanie lepiej sprawdzi się opcja kombinacyjna z warstwą Hepa oraz technologią węglową. Takie połączenie zapewni skuteczną ochronę nawet podczas pracy w ekstremalnych warunkach.

Wybierając maseczki antysmogowe, pamiętaj o zakupie dodatkowych filtrów. Zestaw zawsze jest tańszy i daje nie tylko gwarancję zaoszczędzonych pieniędzy, ale także pewność, że zapas zawsze znajduje się w twoim zasięgu, gdy potrzebujesz wymiany filtra.