Co jeść po treningu?

Co jeść po treningu?

Artykuł partnera.

Ćwiczysz na siłowni, chodzisz na fitness a może biegasz? W takim razie wiesz, że aby twoja forma stale rosła, musisz dbać o to, co jesz. Duże znaczenie mają posiłki, spożywane bezpośrednio po wysiłku fizycznym. Oto co warto jeść po zakończonym treningu i dlaczego wybór odpowiednich produktów jest tak ważny!

Dlaczego zjedzenie posiłku po treningu ma tak duże znaczenie?

Jeśli jesteś po siłowni lub treningu w domu, zadbaj o swój organizm i zjedz wartościowy posiłek. Dzięki temu:

  • zapobiegniesz rozpadowi mięśni,
  • dostarczysz sobie energii utraconej podczas ćwiczeń,
  • ograniczysz ryzyko wystąpienia kontuzji,
  • będziesz kontrolować swój apetyt do końca dnia,
  • uzupełnisz składniki odżywcze.

Jedz po treningu, niezależnie czy się odchudzasz, czy budujesz masę!

Nieco inaczej powinien wyglądać twój posiłek po treningu, jeśli zamierzasz zbudować masę mięśniową niż wtedy, gdy chcesz zredukować swoją masę ciała. W pierwszym wypadku zjedz posiłek, które dostarczy Ci solidną dawkę białka i węglowodanów. Sięgnij np. po chude mięso, ryby, ciemny makaron i pieczywo – zaspokoją one głód, a jednocześnie dostarczą organizmowi niezbędnych składników odżywczych.

Jeśli nie masz czasu na przygotowywanie wartościowych posiłków, w tym przypadku świetnie sprawdzi się catering dietetyczny. Bydgoszcz to miasto, gdzie możesz zamówić posiłki dostarczane pod same drzwi – przyjrzyj się np. ofercie dostępnej na https://www.lightbox.pl/.

Natomiast, gdy redukujesz masę ciała, po treningu, uzupełnij przede wszystkim zapasy białka. Jego źródłem powinny być np. kefir, jajka, twaróg, jogurt czy drób. Jeśli chcesz zawsze mieć dobrze zbilansowany posiłek pod ręką, spodoba  Ci się zdrowa dieta pudełkowa. Bydgoszcz, a także inne polskie miasta oferują tego typu catering dietetyczny. Dlatego niech brak czasu nie będzie dla ciebie wymówką – ćwicz, jedz pożywne posiłki i skutecznie dbaj o swoje ciało! Z pewnością zaowocuje to w przyszłość!