5 kroków do mocnych i zdrowych paznokci

5 kroków do mocnych i zdrowych paznokci

Mówi się, że dłonie są najlepszą wizytówką człowieka. Dlatego dbanie o mocne, zdrowe paznokcie, powinno stać się równie ważnym rytuałem pielęgnacyjnym, co dbanie o skórę twarzy. Oto pięć kroków, które pomogą ci wzmocnić płytkę paznokcia!

Krok 1: dieta

Jedzenie wpływa na wiele aspektów naszego zdrowia, ale również na wygląd naszego ciała. Silne włosy czy paznokcie to efekt genów, lecz także odpowiedniej diety. Aby upewnić się, że Twoje paznokcie będą mocne i odporne na złamania, zadbaj o duże ilości witamin oraz białka w swoim pożywieniu. Najcenniejszą witaminą dla paznokci jest witamina E, jednak nie zapominaj także o minerałach takich jak krzem czy cynk.

Krok 2: nawilżenie

Również odpowiednie ilości wypijanej wody wpływają na kondycję paznokci. Jeśli zapominamy o nawodnieniu, skóra, włosy i oczywiście płytka paznokci szybko to zauważą. Jednak nawilżenie paznokci i dłoni można zapewnić sobie za pomocą oliwek oraz kremów. Jeśli nakładasz lakiery hybrydowe na płytkę, koniecznie pamiętaj o dobrym nawilżeniu paznokci po zdjęciu lakieru.

Krok 3: odżywka

Odżywienie paznokci powinno pochodzić nie tylko od wewnątrz, ale także od zewnątrz. W tym pomogą oczywiście odżywki do paznokci. Wybieraj te, których skład bazuje na substancjach wzmacniających, takich jak krzemionka, wapń i naturalne olejki. Odżywka będzie także doskonałym sposobem na zregenerowanie paznokci po manicure hybrydowym.

Krok 4: zabiegi

Daj swoim paznokciom odpocząć i raz na jakiś czas zadbaj o nie w wyjątkowy sposób. Możesz udać się na zabiegi do kosmetyczki lub zrobić je w domu. Jednym z nich jest moczenie paznokci w lekko podgrzanych olejkach. To doskonale odżywi zarówno płytkę, jak i skórki.

Krok 5: nie obgryzaj!

Obgryzanie paznokci, rwanie skórek – to wszystko nie tylko wpływa na wygląd paznokci, ale także je osłabia i sprawia, że są bardziej narażone na pękanie. Lepiej zatem zapomnij o nerwowym przygryzaniu palców. Jeśli nie możesz sobie z tym poradzić, istnieją lakiery, które pomogą ci uporać się z tym nieładnym nawykiem.

Pielęgnacja paznokci nie wymaga od nas dużej ilości czasu. Jednak, jeśli będzie egzekwowana i wykonywana regularnie, może realnie wpłynąć na wygląd naszych dłoni i stan płytki paznokcia.