Zdrowe odżywianie i ubezpieczenie zdrowotne, czyli jak zadbać o swoje zdrowie?

Zdrowe odżywianie i ubezpieczenie zdrowotne, czyli jak zadbać o swoje zdrowie?

Artykuł sponsorowany.

Właściwa dieta, bogata w niezbędne dla naszego organizmu witaminy i składniki mineralne, balans między produktami bogatymi w białko, węglowodany  czy „zdrowe” tłuszcze nienasycone. Wszystko ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia, odporności i codziennego samopoczucia. Świadomość na temat żywienia w ostatnich latach jest coraz większa, a dietetycy w różnych częściach  świata uwijają się jak w ukropie w konstruowanie diet przystosowanych do indywidualnych potrzeb danej osoby. Czy są jednak uniwersalne wskazówki związane z odżywianiem, które może zastosować każdy z nas?

Warto zacząć od regularnie spożywanych posiłków, o stałych porach dnia i odpowiednim odstępie przed snem. Trawienie pokarmu to obciążenie naszego organizmu, więc warto dokładnie rozplanować nasz codzienny cykl spożywania posiłków. Co jeszcze? Nawadnianie organizmu (min. 1,5 – 2 l wody dzienne), dieta bogata w błonnik pokarmowy (dla odpowiedniej pracy jelit i trawienia), rozpoczynanie dnia od pożywnego śniadania.

Jak szybko umówić wizytę u lekarza lub specjalisty?

Niestety często infekcje pojawiają się pomimo naszej przezorności, zdrowego odżywiania i odpowiedniej profilaktyki. Wtedy konieczna jest interwencja lekarza pierwszego kontaktu lub w niektórych przypadkach także specjalisty. Tutaj dochodzi więc kwestia uzyskania skierowania i czekania na pierwszy wolny termin wizyty. To wszystko sprawia, że wyraźnie zniechęceni zastanawiamy się na sensem podjęcia jakiejkolwiek reakcji i skorzystania z opieki medycznej. Stawiamy na leczenie domowymi sposobami i „przeczekujemy” chorobę, zamiast dokładnie sprawdzić nas stan i z pomocą lekarza wdrożyć odpowiednie oraz skuteczne leczenie.

Jest jednak rozwiązanie – prywatna opieka medyczna. Ubezpieczenie zdrowotne zapewnia nam możliwość szybkiej reakcji w przypadku pojawienia się dolegliwości, krótki czas oczekiwania na wizytę i brak skierowań na konsultację ze specjalistą. Co jeszcze?

Ubezpieczenie zdrowotne

Możliwość skorzystania z prywatnej opieki medycznej jest dzisiaj na wagę złota. Ekspresowy i bezgotówkowy dostęp do lekarzy, specjalistów, badań, zabiegów… W dzisiejszych czasach, w których państwowa służba zdrowia nie zapewnia nam szybkich terminów jest to dużym udogodnieniem.
Co może dać nam ubezpieczenie zdrowotne? Prywatna opieka medyczna to m.in. możliwość:

  • odbycia wizyty w różnych formach (wizyta w placówce, telekonsultacja czy rozmowa telefoniczna).
  • zapisania się na konsultację w ciągu kilku dni, a może nawet tego samego dnia
  • dostępu bez limitu do sieci placówek współpracujących z danym towarzystwem ubezpieczeniowym
  • rozszerzenia zakresu ochrony o różne świadczenia: rehabilitacja, zasiłek szpitalny, pomoc psychologiczna (warto sprawdzić ofertę ubezpieczyciela i ogólne warunki ubezpieczenia zdrowotnego).

Ważną zaletą prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego jest możliwość objęcia ochroną rodziny, Małżonka czy partnera oraz dzieci. W ten sposób cała najbliższa rodzina może korzystać z oferty i szybko reagować na każde dolegliwości zdrowotne, zasięgając bezcennej porady lekarskiej.

Polisa na życie

Oprócz ubezpieczenia zdrowotnego warto pomyśleć również o ubezpieczeniu na życie. Polisa na życie może być cennym wsparciem w obliczu sytuacji, których na ogół przewidzieć się nie da. Taka polisa to nie tylko możliwość zabezpieczenia bliskich na wypadek naszej śmierci. Ubezpieczenie na życie to również wsparcie w czasie życia osoby ubezpieczonej poprzez różnego rodzaju świadczenia.

Ubezpieczenie NNW

W obliczu nagłych, niespodziewanych wypadków, nagłego poważnego zachorowania przyda się z pewnością dodatkowe wsparcie finansowe. Taką pomoc możemy sobie zapewnić wykupując ubezpieczenie NNW. Taka polisa umożliwi m.in. opłatę kosztów rehabilitacji, gdy jest ona koniecznością po nieszczęśliwym wypadku. Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://www.compensa.pl/ubezpieczenie/nnw-indywidualne/.