Zastosowanie i właściwości lecznicze srebra koloidalnego

Zastosowanie i właściwości lecznicze srebra koloidalnego

Gdy dopadają nas choroby, ratujemy się przeróżnymi specyfikami, które przynoszą nam ulgę. Przy infekcjach bakteryjnych pomagają nam antybiotyki. Kiedy natomiast dopada nas choroba wywołana przez wirusy, stajemy w obliczu bezradności, gdyż antybiotyki nie działają. Jednak jest sposób, aby chorobę wirusową pokonać. Srebro, pierwiastek używany w galanterii jubilerskiej znalazł zastosowanie również w medycynie. Jest nim srebro koloidalne, które  daje radę nie tylko wirusom, ale bakteriom i grzybom. Jego moc jest niesamowita.

Zastosowanie srebra koloidalnego w walce z chorobą to zwycięstwo zdrowia

Udowodnione jest, iż srebro koloidalne niszczy bakterie, wirusy i grzyby. Przykleja się do nich i zabija. Daje sobie radę nawet z groźnymi mutantami, z którymi antybiotyki przegrywają. Wyleczymy nim zapalenie ucha, gardła, zatok, płuc, grypę, rany na skórze, oparzenia, wypryski, brodawki, kurzajki, infekcje oczu i wiele innych schorzeń. Srebro koloidalne zastosowanie ma w:

  • medycynie,
  • kosmetyce,
  • gospodarstwie domowym.

Wykorzystanie srebra koloidalnego w laryngologii

Srebro koloidalne do nosa, doskonale da sobie radę z przewlekłym zapaleniem zatok. Wszelkie punkcje i płukania roztworami antybiotykowymi przynosiły ulgę na krótki czas. Zatoki boczne nosa po pewnym okresie znów były zapchane ropną wydzieliną trudną do wysmarkania. Była zbyt gęsta, by mogła sama z zatok spłynąć na zewnątrz.

Działo się tak, ponieważ owa ropna wydzielina nie zawiera jednego szczepu bakterii, ale kilka. Pojawiają się również zmutowane bakterie odporne na podany wcześniej lek. Bakterie ropy błękitnej i gronkowca złocistego nie dają się zwalczyć żadnymi antybiotykami. Natomiast srebro koloidalne do nosa w postaci aerozolu wyczyści nos z każdych bakterii. Pozbędziemy się kataru w mgnieniu oka.

Natomiast, aby drobinki srebra dopadły drobnoustrojów znajdujących się głęboko w zatokach, radę da sobie srebro koloidalne do nosa w postaci płukanek. Gdyby się zdarzyło, że infekcja powróci, możemy ponownie wykorzystać srebro koloidalne, ponieważ bakterie nie potrafią się uodpornić ani zmutować, by dać sobie radę ze srebrem. Dlatego w tej walce bakterie powtórnie przegrają. Jeśli chodzi o antybiotyki, przy nawrocie choroby, trzeba zastosować inny ich rodzaj niż poprzednio.

Wykorzystanie srebra koloidalnego przy zapaleniu płuc

Gdy dopada nas kaszel, bez względu na to, czy jest on mokry, czy suchy, warto zastosować srebro koloidalne do inhalacji. Wlewamy roztwór srebra koloidalnego do gorącej wody w misce, nachylamy się nad nią i nakrywamy głowę ręcznikiem. Ręcznik musi zakrywać także miskę. Wdychamy ulatniające się z parą srebro koloidalne do inhalacji i szybko wracamy do zdrowia.

Kiedy mamy zapalenie oskrzeli albo płuc, także wdrażamy do leczenia srebro koloidalne do inhalacji. Ponieważ trudno nam się oddycha nad parującą miską, przykryci ręcznikiem, podczas zapalenia oskrzeli lub płuc, warto skorzystać z inhalatora. Można go kupić na własność albo wypożyczyć z apteki na czas choroby.

Jak działa srebro koloidalne na rany?

Zastosowane srebro koloidalne na rany powstałe przez oparzenie skóry oczyszcza ranę z drobnoustrojów. Przyspiesza gojenie się rany, nie pozostawiając śladów w postaci pomarszczonej skóry, czy blizn. Skóra po wyleczeniu jest gładka, ale z początku różowa. Z kolejnymi latami wraca do zwykłego zabarwienia. Czas powrotu naturalnego koloru skóry po oparzeniu może być różny, w zależności od stopnia oparzenia.

Opatrunek na palcach ze srebra koloidalnego
Źródło: Pixabay.com

Doskonale zabliźniają się rany pooperacyjne, gdy skorzystamy ze srebra koloidalnego na rany. Drobne skaleczenia i otarcia naskórka też możemy odkażać i leczyć srebrem koloidalnym. Zwłaszcza u dzieci, które narażone są na częste otarcia kolan i łokci.

Srebro koloidalne zastosowanie znalazło w gospodarstwie domowym?

Do prania i prasowania pieluszek i ubranek niemowlęcych z powodzeniem możemy wykorzystać srebro koloidalne. Zdezynfekowane w ten sposób ubranka i pieluszki bez obaw będziemy mogli założyć naszemu maluszkowi.

Myjąc owoce i warzywa, które chcemy podać dziecku do jedzenia ze skórką, warto również umyć w takim srebrze. Wszelka chemia ze skórki owocu bądź warzywa zostanie usunięta, a dziecko będzie mogło bezpiecznie schrupać taką marchewkę lub jabłko bez obierania.

Autor tekstu:
Copywriter Beata Goździk – autorka książki „Bierz plecak i lecimy”.

Źródła: