„Resortowa” fundacja pomocy dzieciom

„Resortowa” fundacja pomocy dzieciom

Artykuł partnera.

Przeglądając fundacje pomagające dzieciom można trafić na taką, którą można nazwać „resortową”. Jest to Fundacja Dorastaj z Nami. Celem statutowym fundacji jest pomoc dzieciom naszych bohaterów. Takim bohaterem jest pilot, ratownik górski, policjant, żołnierz czy strażak, który stracił życie podczas pełnienia obowiązków służbowych. Najczęściej traci życie w akcji, gdy niesie pomoc innym ludziom. Dlatego fundację utworzoną dla wsparcia dzieci bohaterów można nazwać „resortową” w najlepszym z możliwych znaczeń tego słowa.

Pomoc dzieciom rodziców w mundurach

To fundacja pomagająca dzieciom osób, które swoje życie straciły w akcji niesienia pomocy innym. Korzystać z pomocy przygotowanej przez Fundację Dorastaj z nami mogą dzieci i młodzież do 25 roku życia. Dla uczących się latorośli fundacja przygotowała program wsparcia poprzez dopłaty do czesnego w przypadku szkół i przedszkoli. Dla dzieci korzystających ze szkół poza miejscem zamieszkania fundacja przewiduje pomoc w opłacie za internat lub akademik. Do zadań fundacji należy także pomoc w opłatach za zajęcia dodatkowe w tym naukę języków obcych czy korepetycje. Młodzież może skorzystać z pomocy doradcy zawodowego, gdy zaczyna swoją przygodę z rynkiem pracy.

Dziecko po stracie rodzica boryka się z problemami terapeutycznymi. Fundacja Dorastaj z Nami zapewnia kontakt ze specjalistami, w tym psychologami czy psychoterapeutami, a także pomaga w opłatach za terapię specjalistyczną. Ważnym elementem jest możliwość skorzystania z pomocy materialnej dla młodzieży przebywającej lub wybierającej się na stypendia zagraniczne.

Wesprzyj fundację pomagającą dzieciom

Wsparcia finansowego dla Fundacji Dorastaj z Nami można udzielić na kilka sposobów. Najczęściej wybieraną formą jest przekazanie 1% od podatku dochodowego, gdy rozliczane są roczne PIT. Kolejną formą jest przekazanie jednorazowego datku. Dużym zainteresowaniem cieszy się jednak przystąpienie do programu „Zawsze Wierni”. To zlecenie składane w banku na comiesięczną wpłatę na konto fundacji pomagającej dzieciom bohaterów.