Jakie są podstawowe objawy POChP?

Jakie są podstawowe objawy POChP?

Jakie są podstawowe objawy POChP?

Żeby odpowiedzieć na pytanie zawarte w tytule, najpierw należy rozszyfrować ten tajemniczy skrót. POChP oznacza Przewlekłą Obturacyjną Chorobę Płuc. Dotyka ona blisko 400 milionów ludzi na świecie, a w samej Polsce dotyczy około 2 milionów osób!Jeśli chcecie poznać merytoryczne, zgodne z aktualnym stanem wiedzy medycznej informacje na temat POChP –  z nami i przeczytajcie od A do Z poniższy artykuł.

Dokładna charakterystyka POChP choroby znajduje się na stronie internetowej https://oddychajmy.pl/.  Kogo najczęściej dotyka Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc? Według statystyk są to mężczyźni po 40. roku życia, palacze wyrobów tytoniowych. Warto wspomnieć, że Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc jest, w przypadku mężczyzn jest generalnie później diagnozowana niż w przypadku kobiet. Wynikać może to chociażby z tego, iż mężczyźni rzadziej chodzą do lekarzy i mają tendencje do bagatelizowania objawów chorobowych.

Na pewno teraz interesuje Was kwestia, czym tak naprawdę objawia się Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc. Od razu chcemy podkreślić, że POChP to choroba nieuleczalna, aczkolwiek może być leczona. Dzięki temu komfort życia osoby dotkniętej POChP może być wyższy.

Niezwykle ważna jest możliwie szybka diagnoza przez lekarza specjalistę. To istotne, ponieważ POChP może przez długi czas przebiegać bezobjawowo, jednocześnie niekorzystnie wpływając na organizm. Nie można lekceważyć pierwszych objawów – przeczytacie o nich na stronie internetowej https://oddychajmy.pl/podstawowe-objawy/.  Okazuje się, że najbardziej powszechny symptom to przewlekły kaszel, któremu towarzyszy odkrztuszana plwocina. Niektórzy to bagatelizują, a to błąd!

Czym jeszcze cechuje się Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc? Jakie występują tutaj główne symptomy? Okazuje się, że POChP to również duszności i brak tolerancji na wysiłek – nawet ten relatywnie niewielki. Zaobserwowaliście u siebie lub bliskiej osoby podobne symptomy? Koniecznie udajcie się na konsultacje do lekarza specjalisty, który zadecyduje o dalszym postępowaniu.