Jak radzić sobie z przesuszoną, pękającą skórą rąk?

Jak radzić sobie z przesuszoną, pękającą skórą rąk?

Skóra dłoni narażona jest na ogromną ilość czynników, powodujących jej podrażnienia, suchość, szorstkość oraz pieczenie. Dyskomfort i nieestetyczny wygląd skóry dłoni mogą przybierać na sile zimą, lub gdy masz do czynienia z intensywną ekspozycją na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Sprawdź jak eliminować objawy i zadbać o kondycję skóry dłoni.

Co powoduje przesuszenie skóry rąk?

Skóra dłoni jest szczególnie narażona na wpływ czynników zewnętrznych. Silne zabrudzenia, uszkodzenia mechaniczne, niekorzystny wpływ warunków pogodowych mogą osłabiać naturalną barierę ochronną naskórka, powodując podrażnienia, a nawet pękanie skóry dłoni. Pieczenie, swędzenie oraz pękanie spowodowane może być częstym kontaktem z wilgocią, wiatrem, zimnem oraz detergentami, które podrażniają skórę. Minimalizacja objawów powinna rozpocząć się od wyeliminowania przyczyny dyskomfortu, jednak często zdarza się, że nie możemy ich zmienić. Aby skóra dłoni powróciła do perfekcyjnego wyglądu i nie powodowała dyskomfortu warto zabezpieczyć ją przed wpływem niekorzystnych substancji oraz chłodu.

Jak zminimalizować objawy przesuszenia skóry dłoni?

Aby pozbyć się dokuczliwych objawów, związanych z przesuszoną skórą dłoni oraz przywrócić im doskonały wygląd przede wszystkim należy zminimalizować ryzyko powstawania podrażnień. Unikaj bezpośredniej styczności z substancjami drażniącymi. Zwróć uwagę na ochronę dłoni przed chłodem, stosując rękawiczki ocieplane, pozwalające skórze oddychać. Jeśli sprzątasz lub zmywasz naczynia, koniecznie używaj gumowych rękawic. Do ochrony i regeneracji skóry dłoni w okresie najbardziej niekorzystnych czynników zewnętrznych wybierz regenerujący krem do rąk, którego formuła stworzy na skórze dłoni film ochronny i zapobiegnie nowym podrażnieniom i uszkodzeniom.

Jak dbać o skórę rąk zimą?

Zimą skóra rąk szczególnie narażona jest na powstawanie podrażnień, spowodowanych przesuszeniem. Ekspozycja na mróz, wiatr i śnieg może skutkować pękaniem skóry dłoni, pieczeniem, zaczerwienieniem oraz odczuciem ściągniętej skóry. W okresie zwiększonego narażenia na niekorzystne czynniki pogodowe, powodujące pieczenie, ściągnięcie, pękanie suchej i szorstkiej skóry dłoni sprawdzi się silnie regenerujący krem do rąk, który warto mieć przy sobie i stosować bardzo często. Intensywnie regenerujący krem do rąk, którego skład oparty jest na glicerynie pozwala zregenerować uszkodzony naskórek, eliminuje odczucie pieczenia i ściągnięcia oraz zapobiega powstawaniu kolejnych uszkodzeń. Natłuszczona i nawilżona skóra dłoni odzyskuje gładkość i zdrowy koloryt niezależnie od warunków pogodowych.

Krem do rąk – jak wybrać?

Wybór kremu do rąk jest zadaniem, związanym z określeniem stanu i rodzaju skóry dłoni oraz indywidualnych potrzeb. Wśród szeroko dostępnych produktów warto zwrócić uwagę na składniki, wybierając kremy, bazujące na naturalnych substancjach. Silnie działający, regenerujący krem do rąk odpowiedni jest do skóry bardzo suchej, zniszczonej, szorstkiej oraz pękającej. Krem do rąk nawilżający sprawdzi się na co dzień dla każdego typu skóry. Wygładzający i ujędrniający skórę rąk warto wybrać, gdy chcemy zatrzymać widoczne efekty upływającego czasu. Kremy do rąk można stosować zamiennie, zależnie od potrzeb. Warto dopasować je do linii pielęgnacyjnej kosmetyków stosowanych w pielęgnacji całego ciała. Wybierz krem do rąk o sprawdzonym składzie.